Kolejna emisja obligacji przez Płońsk

emisja obligacji Płońsk


Na początku września 2016 r. zakończyła się kolejna emisja obligacji komunalnych Miasta Płońsk. Według słów Pana Andrzeja Pietrasika, Burmistrza Miasta największą zaletą obligacji jest ich elastyczność, zwłaszcza jeśli chodzi o terminy spłat. Płońsk wyemitował obligacje także w 2014 i 2015 roku. Obligacje umożliwiły realizację wielu inwestycji ważnych dla naszych mieszkańców. Naszą największą chlubą jest nowoczesne Miejskie Centrum Kultury. Pomimo sceptycyzmu wielu radnych i urzędników magistratu emisja okazała się strzałem w dziesiątkę – mówi Burmistrz Płońska. Emitując obligacje z łatwością

pozyskaliśmy tyle środków, ile potrzebowaliśmy, w dodatku w bardzo dobrej cenie, nawet dużo lepszej niż kredyty. Oczywiście były głosy, że to droższe rozwiązanie, ale otrzymane oferty zbiły ten argument – podkreślił burmistrz. – Nasze dokumenty związane z emisją bezproblemowo uzyskały akceptację Regionalnej Izby Obrachunkowej. Zostały też bardzo dobrze przyjęte przez banki, które nabywają obligacje komunalne. Całą emisję, także tegoroczną, prowadziliśmy przy współpracy z Aesco Group. Jesteśmy z tej współpracy bardzo zadowoleni.

Aesco Group specjalizuje się w emisjach obligacji komunalnych dla samorządów. Od 2011 roku przeprowadziliśmy ponad 200 takich emisji, a ich kwota przekroczyła już 2 mld zł. Z racji prowadzenia tak wielu emisji, posiadamy największe na polskim rynku wiedzę i doświadczenie w tym zakresie, a także duże możliwości negocjowania bardzo dobrych cen w polskich bankach. Dla banków jesteśmy hurtownikiem i zapewniamy im wysokie obroty, co przekłada się na lepsze warunki dla naszych klientów. Współpracujemy ze wszystkimi bankami na polskim rynku, które zajmują się obligacjami komunalnymi, a podstawą wyboru banku, który kupuje obligacje jest zawsze zaproponowanie przez niego najlepszych warunków samorządowi czy spółce komunalnej.

Od 2011 roku obserwujemy bardzo duży wzrost zainteresowania samorządów emisją obligacji komunalnych. Dzieje się tak głównie ze względu na to, że zadłużenie wynikające z obligacji komunalnych jest lepiej dostosowane do wymogów art. 243 ustawy o finansach publicznych, pozyskuje się je łatwiej i często jest tańsze niż kredyty bankowe.

Więcej informacji związanych z emisją obligacji komunalnych znajduje się tutaj.

Przeczytaj jeszcze:
Szybki kontakt
Masz pytania? Nasi eskperci pomogą uzyskać odpowiedzi.
Napisz do nas
Możesz też do nas zadzwonić pod numer: 22 213 81 60
Warszawa

Aesco Group Sp. z o.o.
ul. Żelazna 67/77
00-871 Warszawa.

NIP 5252515781.
KRS: 0000395738.
REGON: 145164953.
Kapitał wpłacony: 400 000 zł

Prawa

Polityka prywatności

@ 2024, Aesco Group
Wszelkie prawa zastrzeżone
Design by: CentroPolis