Wsparcie przy emisji obligacji na 29 mln zł dla Miasta Zamość

zamość obligacje

W tym miesiącu zespół Aesco Group pracował m.in. nad emisją obligacji Miasta Zamość. Miasto Zamość wyemituje obligacje na kwotę 29 mln zł. 10 mln zł zostanie przeznaczone na spłatę części kredytów zaciągniętych w poprzednich latach, a reszta to środki, które mogą okazać się niezbędne, aby miasto mogło mieć wkład własny do realizowanych inwestycji. Zgodnie z relacją prasową z sesji: “Samorządy emitują obligacje m.in. po to, aby mieć wkład własny do inwestycji unijnych. Po wprowadzeniu obligacji na rynek podejmują pieniądze kiedy chcą, mogą też w dogodny sposób rozłożyć spłatę zobowiązań finansowych (samo oprocentowanie w skali roku jest niskie, znacznie poniżej 3 proc.).

Zanim radni przystąpili do dyskusji i głosowania, mogli zapoznać się z informacjami na temat obligacji. Analizę finansowych możliwości miasta przeprowadziła firma Aesco Group, znana z pomocy samorządom w całej Polsce (w ciągu 6 lat ok. 200 samorządów, w województwie lubelskim m.in. Biała-Podlaska, Kazimierz Dolny).

Zamość ma bardzo dobrą sytuację finansową jeżeli chodzi o możliwość emisji obligacji. Sytuacja jest stabilna, miasto bardzo dobrze gospodaruje, wypracowuje nadwyżki, więc ma dobrą zdolność kredytową – mówił Mariusz Gołaszewski, prezes Aesco Group.”

Więcej informacji tutaj.

Przeczytaj jeszcze:
Szybki kontakt
Masz pytania? Nasi eskperci pomogą uzyskać odpowiedzi.
Napisz do nas
Możesz też do nas zadzwonić pod numer: 22 213 81 60
Warszawa

Aesco Group Sp. z o.o.
ul. Żelazna 67/77
00-871 Warszawa.

NIP 5252515781.
KRS: 0000395738.
REGON: 145164953.
Kapitał wpłacony: 400 000 zł

Prawa

Polityka prywatności

@ 2024, Aesco Group
Wszelkie prawa zastrzeżone
Design by: CentroPolis